top of page

Metsamaa ost

Kõige kindlam viis oma metsakinnistust kasu teenida on selle müümine. Kui oled otsustanud metsakinnistu ära müüa, küsi pakkumist ka meilt! Hind sõltub peamiselt puitmaterjali turust. Kuna hind on kõikuv, siis väärtus muutub ajas pidevalt ning seetõttu saatke meile hinnapäring.

Metsa ostuhinna peamine faktor on kinnistu kogu puidu tagavara ning selle vanus. Hinda mõjutab ka metsakinnistu asukoht ja ligipääsetavus. Lihtsam on pakkumist teha metsamajanduskava olemasolul, kuid saab ka ilma selleta. Metsamajanduskava põhjal tehtud esialgne hind on suhteline ning sobiva hinna puhul tutvume metsaga ning saadame lõpliku hinnapakkumise.

Pakkumise saame teha ka kehtiva metsateatiseta, sest selle sisu tuleneb metsamajandamiskava raiete nimekirjast. Saatke meile oma kinnistu katastriüksuse number, mille leiate kas kinnistamisotsuselt või katastrikaardilt. Katastriüksuse number on toodud kujul 00000:000:0000

Loe kasulikku informatsiooni siit.

Metsaregister

Metsaseadus

Kasvava võsa ost toimib väljatuleku alusel, kus teeme selgeks, mis alad puhtaks teha ja hindame orienteeruva mahu visuaalselt. Kokkuleppel koristame teeääred, kraavid ja põllud. Enne võsa lõikamist sõlmime lepingu koos ostuhinna ning orienteeruva kogusega.

Okste ja tüvede vedamiseks metsast välja kasutame 14000-15000 kg kandevõimega forvarderi Ponsse Buffalo. Forvarderi haaratsi ulatus on 7.8-10 meetrit. 

bottom of page